Përdoruesi diskutim:Getoar~sqwiki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Getoar~sqwiki. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Drejtshkrimi makabër[Redakto nëpërmjet kodit]

A ka dikush idenë se si mund të përmirësohen gabimet drejtshkrimore në artikujt e "Wikipedias Shqip"? Fundja ka disa artikuj me vlerë, mirëpo gabim gjuhësore janë më se evidente.--Getoar 9 Shtator 2006 02:02 (UTC)

Verejtja juaj i nderuari zoti Getoar eshte me vend dhe plotesisht e drejte, fatkeqesisht deri tani nuk eshte gjetur gjuha e perbashket midis redaktoreve (administratoreve), per te bere nje hap vendimtar drejt vendosjes se disa normave standarte gjuhesore per redaktime, te cilat duhet ti bazohen rregullave drejtshkrimore te gjuhes shqipe (gjuha zyrtare shqipe). Kjo vjen ngaqe aktualisht numri i atyre anetareve apo redaktuesve, te cilet i njohin me baze keto rregulla le per te deshiruar. Une deshiroj tju shpreh njekohesisht mirenjohjen time per interesin dhe shqetesimin tuaj, dhe ju ofroj bashkepunim jo vetem ne kete drejtim, por dhe per ceshtje te tjera me interes tej te perbashket. Shendet Uni 9 Shtator 2006 05:02 (UTC)
Edhe dicka tjeter per menyren e permiresimit te artikujve qe permbajne gabime drejtshkrimore. Kjo deri me sot eshte kryer manual, nuk di nese ekziston ndonje program (software) shqip-shqip, qe te beje korrigjimin automatik te gabimeve drejtshkrimore te teksteve. Shendet Uni 9 Shtator 2006 05:07 (UTC)

Më falni. Edhepse me vonesë ju falenderoj për përgëzimet që më bëtë. Keni edhe përkrahjen time Z Getoar dhe Shendet Uni për punën dhe kërkesat e shqetësimet tuaja.

Për përkthimin si dhe ndryshimin e përkthimive të mëparshme në wikimedia në gjuhën shqipe përdor këtë link : [1]


Pershendetje mik i nderuar une kam kandiduarKoka11 për admin...[Redakto nëpërmjet kodit]

--Rrjedha 23 Shkurt 2015 10:17 (CET)Rrjedha, po kandidoj Koka11 për administrues edhe unë kërkoi një votë për kandidatin tim dhe po kërkoj mështetjen tënde. Faliminderit . me nderime PS: Votimi bëhet këtu: WP:Kandidatura për administrues

Artikujt e shteteve[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje,
te pergezoj per punen qe ben. (me vjen keq qe koheve te fundit nuk mund te ndihmoj per shkak te angazhimeve te shumta ne kompanine qe punoj)
Sa i perket kutise se shteteve nese ajo kuti qe ti don te vendosesh eshte me praktike dhe me iformative atehere mund te e vendosesh pa asnje proble, ketu ne jemi per te bere gjerat me mire dhe me mire secili duke kontribuar, kush me shume e kush me pake.
Sa i perket ndryshimeve ne faqen e pare, cdo ide dhe kerkese duhesh paraqitur tek KUVENDI dhe atje sebashku vendoset.
Respekt, Puntori 4 Korrik 2008 00:45 (CEST)

Në lidhje me faqen kryesore, të lutem shih propozimin tim këtu --Cradel 4 Korrik 2008 12:58 (CEST)

P.S. nëse don me propozu ndonjë artikull për "artikull perfekt" ose "artikull të mirë", shih këtu dhe këtu --Cradel 4 Korrik 2008 13:02 (CEST)

Llogaria juaj do të riemërohet[Redakto nëpërmjet kodit]

20 mars 2015 09:25 (CET)

Renamed[Redakto nëpërmjet kodit]

19 prill 2015 13:41 (CEST)