Përdoruesi diskutim:Kosovar~sqwiki

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Kosovar~sqwiki. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Shoku, cfare e ke vënë kinse je admin në wikipedia shqip edhe anglisht, ti mas pari sje ne asnjanes, a e din qa asht admin a veq e kke vu palidhje

Unë jam përmisues i editimeve palidhje dhe pa regulla drejtshkrimi. Unë jam edhe redajtor n anglisht me emrin "Habibiizi".

Pershendetje perdoruesi Kosovar,
Ke filluar nje artikull me titullin : Dezintrigimi kurse ne permbajtje shkruan: Dezintegrimi radioaktiv është një...
une nuk kam njohuri te thella mbi fiziken keshtu qe nuk e kuptoj se per cka e ke fjalen tani sepe po dallojn titulli dhe pershkrimi i tije.
Pershendetje dhe pune te mbare. (Puntori 29 Prill 2008 12:05 (UTC))
E di por per dezentrigimin ne pergjithsi nuk di vetem ata radiaoktive por masi esht te mjeksia nukleare at'her kuptohet prej nentekstit
Puna eshte se sun pe kuptoj cili term eshte i verteti Dezintrigimi apo Dezintegrimi? (Puntori 29 Prill 2008 13:12 (UTC))

Interwiki dhe Kategorizimi[Redakto nëpërmjet kodit]

Tung, nëse kishe mujt kur ta krijosh një artikull me vendos në fund të faqes kategorizimin dhe një link tek versioni anglisht, thjesht shkruaj

[[Category:Kategoria Përkatëse|Emri i Artikullit]]

kurse për link tek versioni anglisht shkruaj :

 [[en:Emri i artikullit në anglisht]] 

Faleminderit për mirëkuptim dhe nëse ke ndonjë pyetje, thjesht më pyet --Cradel 11 Qershor 2008 16:21 (CEST)

Edhe një gjë, nëse shkruan artikuj të shkurtër, vendos stampat e cungjeve në fund të tyrë, p.sh. për artikull të vogël nga biologjia shkruaj {{bio-cung}} kurse për kimi {{kimi-cung}}} etj --Cradel 11 Qershor 2008 20:41 (CEST)

Portali elektronika[Redakto nëpërmjet kodit]

Pasi që je duke krijuar artikuj që janë në lidhje të ngushtë me elektroiken do të ishte mirë të krijoshë edhe një portë hyrse për lexuesit në këtë lëmi. Shiko Portal:Elektronika. --Hipi Zhdripi 17 Qershor 2008 23:46 (CEST)

Hyrja në artikull[Redakto nëpërmjet kodit]

Puna marë. Nashta të pengojë, po më duket se duhet të pengojë. Pasi që kjo është enciklopedi do të ishte mirë që në hyrje të artikulli të bëhet një shpjegim edhe për ata që vetem e kanë dëgjuar/lexuar shprehjen. P.sh.: Lloji i parë i transistorit që është zbuluar është transistori bipolarë. - për ata që nuk e dinë çka është tranzistori nuk thotë asgjë. Përkundrazi tek ne (sa di unë) radiove të dorës shpesh ju kanë thanë transistorë. Qëllimi nuk është që njerzit e profesioneve të ndryshme të mësojnë por të njoftohen në përgjithësi me kuptimin e shprehjeve që i kanë dëgjuar/lexuar/i flasin nga profesionet e panjohura. --Hipi Zhdripi 4 Korrik 2008 21:21 (CEST)

Puna e marë edhe ty. Per herë t'parë po degjoj se radiove te dores i thojn transitor. M'doket se shumica e njerzve e din qka osht transistori, se ai është pjesë e shumë makinave dhe mjeteve elektronike. po nese munesh boje ni artikull per transistoert si "redio te dores" une vetem per qit lloj transistori di. tung kosovari

Nuk e din, përqata kësaj i thonë enciklopedi. Ndoshta e dinë rrethi ytë. Na përpara i merrshim tanzistorat me veti në Erenik e n' Dri. Po nuk është vetëm puna e artikullit tranistori por e fillimit si mësim të shumë artikujve. Tranzistori ishte vetëm shembull. Nëse e ke ndërmend të paraqesish mësime mbi fiziken atëherë eja në projektin e librave. Aty e secili që e lexon artikullin për tranzistorin e din se çka është tranzistori.
Ridretimet e dyfishta nuk punojnë. [1] --Hipi Zhdripi 11 Korrik 2008 21:14 (CEST)


Llogaria juaj do të riemërohet[Redakto nëpërmjet kodit]

20 mars 2015 09:30 (CET)

19 prill 2015 13:44 (CEST)