Jump to content

Përdoruesi diskutim:Shefqetemini

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Shefqetemini. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Përshëndetje Shefqetemini, mirëserdhe në Wikipedian në shqip !

Kjo është faqja juaj e diskutimit, në të cilën do të merrni mesazhe nga përdoruesit e tjerë. Në qoftë se ke pyetje mund të adresohesh pa ngurrim tek Oda e fillestarëve, ku një përdorues me eksperiencë do të ketë mirësinë të të përgjigjet sa më shpejt.

Përpara se të redaktoni një faqe në Wikipedia ne do t’iu rekomandonim të lexonit se si redaktohet dhe formatohet një faqe. Gjithashtu është e këshillueshme që të përdorni livadhin tonë për të eksperimentuar përpara se të redaktoni një artikull në Wikipedia. Në qoftë se dëshironi të krijoni një artikull të ri ndiqni Kujdestarin e artikujve, i cili do t’iu ofrojë ndihmë hap pas hapi. Kujdes, ju nuk duhet të kopjoni tekst nga faqet e tjera në internet dhe ta vendosni në Wikipedia! Gjithashtu gjatë katër ditëve të para të krijimit të llogarisë nuk do të mund të zhvendosni faqe nën një titull të ri alternativ.

Për t’iu përgjigjur një mesazhi nga një përdorues tjetër, duhet të shkoni në faqen e tij të diskutimit dhe të shtypni komandën “Shto një temë (të re diskutimi)”. Mos harro që diskutimet e tua duhet ti nënshkruash me (~~~~) ose thjesht shtyp butonin në fund të mesazhit tënd.

faqen tuaj të përdoruesit ju mund të shkruani shkurtimisht rreth vetes tuaj në mënyrë që wikipedianët e tjerë të të njohim më lehtë. E këshillueshme do të qe përdorimi si stampës {{Babel}}. Në qoftë se dëshiron ti mund të vendosësh edhe vendbanimin tënd aktual në hartën e wikipedianëve.

Mos harroni të ndryshoni preferencat tuaja.

Wikipedianët të urojnë punë të mbarë! Liridon (diskutimet) 19 gusht 2016 02:10 (CEST)[përgjigjuni]

Në ndihmën tënde janë faqet:


Not Albanian? sq-0? Click here!Artist Nderkombëtar Shefqet AVdush Emini


Skeda:Weryutiutuio.png
Shefqet Avdush Emini

Biography:

Shefqet Avdush Emini, një artist i njohur ndërkombëtarisht. Ai është një artist me arsim akademik që zhvilloi stilin e tij. ‘Nënshkrimi’ i tij, i cili e bëri atë të famshëm. Lista e ekspozitave të veprave të tij artistike në muzetë dhe galeritë e artit në të gjithë botën është e gjatë. Suedia, Danimarka, Turqia, Maroku, Egjipti, Kina, Austri, Nederland, Uashington DCU, Zvicër, Gjermani, Itali, Grot Britannia, Spanjë, Portugali, Francë (Louver) Belgjikë, Rumani, Bullgari, Maqedoni, Slloveni, Kroaci, Serbi, etj. Bosnja, Kosova, Shqipëria, Brazili, Uashington, Kuvajti, Sllovakia, Polonia, Oman, Rusia, Palestina, Kanada, Algjeria, Azerbajxhani, India, Tunez. Për më tepër, ai është i ftuar rregullisht të bashkohet me simpoziume arti ku artistë vendas dhe ndërkombëtarë bëhen së bashku për të krijuar art dhe frymëzuar. Shefqet është i lidhur edhe me Akademinë Filarski, një Akademi private në Hollandë e themeluar nga artisti Marian Filarski, si mësues për klasat master në pikturë.

Ina Eskes MA of Art history


https://www.shefqet.com/ http://www.shefqet.exto.nl/ http://museudeartecontemporaneamac.blogspot.nl/2012/10/blog-post.html


Skeda:Sfsfghjjklkjh.png
Simpoziumi i Artit Nderkombtar ne Rusi

Anëtar:

Koleksion i përhershëm i Muzeut në Guwahati, Indi 2016 Koleksion i përhershëm i Muzeut të Komunës në Pekin, Kinë 2015 Koleksion i përhershëm i Muzeut të Komunës në Estrem, Portugali 2014 Koleksion i përhershëm i Muzeut ”Alija Izetbegovic” 2013 Shoqata e poetëve, shkrimtarëve dhe artistëve “Pegasi” Albania 2013 Koleksion i përhershëm i Muzeut të Artit Modern, Kuvajt 2012 Koleksion i përhershëm i Muzeut MAC Brazil 2011 Koleksion i përhershëm i Galerisë Tetovë, Maqedoni 2010 Koleksion i përhershëm i Galerisë Aiud, Rumani 2010 Koleksion i përhershëm i Muzeut Tepecik, Turqi 2010 Galeria Aperon Art Plus, Stamboll 2010 Galeria Tornby Danimarkë2010; RKD prej vitit 2003; Fondacioni Symbiose Sittard që nga 2003; Qendra e artit të fondacionit vazhdon 2003; Aida që nga 1994 Stichting Kunstcentrum Weert që nga 2003; Koleksion i përhershëm i Galerisë Kombëtare të Arteve në Tiranë 1999 Shoqata artistike figurative e Kosovës që nga1989; Kryetari i fondacionit ‘Zef Kolombi‘ Ferizaj Kosova që nga viti 1988-1992 Anëtar i qendrës së artit të fondacionit ‘Zef Kolombi‘ Ferizaj Kosova që nga viti 1982;


Skeda:Sfghkjrtuy.png
Simpoziumi Nderkobtetar ne Istanbul Turqi


Simpoziumet: 

Wiacamp Simpoziumi Ndërkombëtar i Arteve në Didim, Turqi 2019 Simpozium Ndërkombëtar i Artit Femëror në Mus, Turqi 2019 Simpozium Ndërkombëtar i Artit në Karadeniz Eregli, Turqi 2019 Simpozium Ndërkombëtar i Artit në Trabzon, Turqi 2018 Simpozium Ndërkombëtar i Arteve në Sllovaki 2018 Simpozium Ndërkombëtar i Artit në Alanya, Turqi 2018 Simpozium Ndërkombëtar i Artit në Tunez 2018 Wiacamp Workshop Ndërkombëtar i Arteve në Kusadasi Turkey 2018 Simpozium Ndërkombëtar i Arteve në Sllovaki 2018 Simpozium Ndërkombëtar i Artit në Stamboll 2017 Simpozium Ndërkombëtar i Artit në Mersin 2017 Simpozium Ndërkombëtar i Artit në Kusadasi 2017 Simpoziumi Ndërkombëtar i Artit "Terchovska Paleta në Sllovaki 2017 Plener Ndërkombëtar i Artit në Leczna, Poloni 2017 Simpozium Ndërkombëtar i Artit në Tarsus 2017 Simpozium Ndërkombëtar i Artit në Kushadasi 2017 Kampi ndërkombëtar i artit Didim, Turqi 2016 Simpozium në Aydin, Turqi 2016 Simpoziumi i Arteve të Bukura të Indisë Olympia 2016 Festival në Baku, Azerbajxhan 2015 Simpozium në Kapari Hotel, Alacati, Turqi 2015 Simpozium në Setif, Algjeri 2015 Simpozium në Harram, Urfa, Turqi 2015 Simpozium në Antalia, Turqi 2014 Simpozium, Bolu, Turqi 2014 Simpozium në Beshiktash, Stamboll, Turqi 2014 Simpozium në Universitetin ğzyeğin, Stamboll, Turqi2014 Simpozium në Estremoz, Portugali 2014 Simpozium në Saguen, Quebec, Kanada 2014 Simpozium në Penza, Rusi 2014 Festivali Ndërkombëtar i Artit Gaza - Palestinë 2014 Simpozium në Stamboll, Turqi 2014 Artist në Residence, Kajro, Egjipt 2014 Punëtoria për punëtorët e Unionit Rinor - Ministria e Rinisë dhe Sportit Egjipt 2014 (II) Punëtori në Fresco Art Galery, Kajro, Egjipt 2014 (I) Punëtori në Fresco Art Galery, Kajro, Egjipt 2014 Simpozium në Sahl Hasheesh, Hurghada, Egjipt 2014 Simpozium në Sarajevë, Bosnjë 2013 Simpozium në Penza, Rusi 2013 Konstelacioni i artistëve ndërkombëtarë Prishtinë, Kosovë 2013 Simpozium Konya në Turqi 2013 Koloni arti në Prishtinë, Kosovë 2013 Festival në Sharm El Sheikh 2012 Simpozium në Birgi, Turqi 2012 Koloni arti në Izmir, Turkye 2012 Simpozium në Mojmirovce, Sllovaki 2012 Plejada e artisteve nderkombtar Prishtinë, Kosovë 2012 Simpozium në Konya, Turqi 2012 Punëtori në Rembrandplein, Amsterdam1012 Simpozium në Kuvajt 2012 Festivali - VI Sharm Em Sheikh, Egypte dhjetor 2011 Simpozium në Antalia, Turqi 2 qershor 2010 Festival Ndërkombëtar i Arteve Gesha View - Bulgaria mei 2011 Kolonia Tetov, Maqedoni qershor 2010 Simpozium Tepecik, qershor 2010 Simpozium Auid, Rumani gusht 2010 Punëtori në Rembrandsplein, Amsterdam korrik 2010 Festivali në Sharm El Sheikh, prill Egypte 2010

Skeda:Dfhdikjzcxhghk.jpg
Ekspozita Nderkombtare ne Penza Rusi

Ekspozitat:

2019. Ekspozitë në Hotel Art, Moskë Ekspozita Ndërkombëtare e Arteve në Galerinë e Arteve të Bukura Eskisheher, Turqi 2019 Ekspozita Ndërkombëtare e Artit në zonë të hapur, Wiacamp, Didim, Turqi 2019 Ekspozita Ndërkombëtare e Artit në Hol Munisipality, Mus, Turqi 2019 Ekspozita Ndërkombëtare e Artit në Karadeniz Eregli, Turqi 2019 2019. Ekspozitë në Galerinë antike, në Trabzon, Turqi 2019.Ekspozita Qendra Kulturore Kulturore Vali Yazıcıoğlu Aydin, Turqi 2019. Qendra e Kulturës së Ekspozitës Recep Yazicioglu Aydin, Turqi 2019. Ekspozitë Ndërkombëtare në Galerinë Hamam Cimeni Carsisi, Trabzon, Turqi 2018. Ekspozita Ndërkombëtare në Stamboll Gelisim Üniversity, Turqi 2018. Ekspozita Ndërkombëtare në Muzeun Terchova, Sllovaki 2018. Ekspozita Ndërkombëtare në Hotel Kaptan, Alanya, Turqi 2018. Ekspozita Ndërkombëtare në Shtëpitë e kulturës, Tunez 2018. Ekspozita Ndërkombëtare në Galerinë e Arteve të Dramalılar Köşkü në Bornova- Izmir 2018. Ekspozita Ndërkombëtare në wiacamp e jashtme në Kusadasi, Turqi 2018. Ekspozitë në Muzeun Gural në Kapadokya, Turqi 2018. Ekspozitë në Castel, Sllovaki 2018 2018. Ekspozitë në Galerinë e Komunës Bursa Nilüfer, Stamboll 2018. Ekspozitë në Sallën Hanam Qendra e Kulturës dhe Artit, Kore 2018. Ekspozitë në Galerinë Turhan Denizli, Turqi 2018. Ekspozitë në Kuzay & bahar art Galery, Stamboll 2018. Ekspozitë në qendrën kulturore të Komunës epinay Paris, Paris 2017. Ekspozitë në Emin Serdar Galeria e Arteve, Trabzon 2017. Ekspozitë në qendrën e kulturës EGE ünivercity Atatürk, Izmir, 2017.Ekspozita Bashkia Beylikduzu, Beylicium, Shoppcenter, Stamboll, 2017. Ekspozitë në Galerinë Sarajı, Mersin, 2017. Ekspozitë në Galerinë e Arteve Doku, Stamboll, Turqi 2017. Ekspozitë në Museum Povazske, Sllovake 2017 2017. Ekspozitë në galerinë e artit Ibramaki në Kusadasy, Turqi 2017. Ekspozitë në Konak, Muzeu në Izmir, Turqi 2017. Ekspozitë në organizatën e organizimit të salloneve ndërkombëtare Salla e artit Al-Piramida - piramida të reja, Egjipt 2017. Muzeu "Kështjella Corvins", Hunedoara, Aiud, Rumani 2017. Ekspozitë në qendër të kulturës Leczna, Poloni 2017. Ekspozitë në Galerinë Bal Art në Tarsus, Turqi 2017. Ekspozitë në Galerinë e Arteve Carina në Kusadasi, Turqi 2017. Ekspozitë në Galerinë e Arteve Yolo në Kusadasi, Turqi 2017.Ekspozita në Hamamizade ihsan nga kultur Merkezi, Trabzon, Turqi 2016. Ekspozitë në Universitetin Adnan Menderes, dërgues i kalpraturave atatürk, Didim, Turqi 2016. Ekspozitë në ATSO Kurumsal Bahçesi, Galeria, Antalia, Turqi 2016. Ekspozitë në zonën e hapur Didim, Turqi 2016. Ekspozitë në Bibliotekën Kombëtare të Rumanisë, Bukuresht 2016. Ekspozitë në Qendrën për Arte Kulturore, Aydin, Turqi 2016. Ekspozitë në Muzeun Guwahati, Indi 2015. Ekspozitë në Muze në Pekin, Kinë 2015. Ekspozitë në Museum, Baku, Azerbajxhan 2015. Ekspozitë në Hotel Kapari, Alacati, Turqi 2015. Ekspozitë në Galeri, Setif, Algjeri 2015. Ekspozitë në Hotel Harram Kumbert, Urfa, Turqi 2015 Pallati i Ekspozitës Ndërkombëtare "Inter-Art" i Kombeve të Bashkuara, Gjenevë, Zvicër 2014.Ekspozita në Bienalen Taza, Moroko 2014 2014. Ekspozitë në Erdem Bayazit Kultur Merkezi Antalya, Turqi 2014. Ekspozitë në Galerinë Kultur Sitesi Salonu, Bolu Turqi 2014. Ekspozitë në Galerinë Mustafa Kemal Merkez, Stamboll 2014.Ekspozitë në mjedis të hapur Apeldoorn, Hollandë 2014.Ekspozita Art-Penza për festivalin e artit bashkëkohor chernozem - Rusi 2014. Muzeu i Historisë Kombëtare të Transilvanisë, Cluj-Napoca (NHMT) Rumani 2014. Ekspozitë në Muzeun e Komunës në Estrem, Portugali 2014.Ekspozitë në Qendrat e kulturës Saguen, Quebec, Kanada 2014. Ekspozitë në Galerinë e Arteve Penza, Rusi 2014. Ekspozitë në Gaza - Palestinë 2014. Ekspozitë në Universitetin ğzyeğin, Stamboll, Turqi 2014. Ekspozitë në Teapot Tipsy, Kajro, Egjipt 2014. Ekspozita Ndërkombëtare, Gurin, Francë 2014.Ekspozita në Villa 43 Maadi Sarayat, Egjipt 2014. Ekspozitë në Tutin Hom i kulturës Serbia 2014. Ekspozitë në Restorant Guri, Kajro, Egjipt 2014. Ekspozitë në Galerinë Priboj spirale Serbi 2014.Ekspozitë në Hotel Renaissance, Kajro, Egjipt 2014.Prijepole Shtëpi e kulturës Serbia 2014. Ekspozitë në Galerinë Roman Petrovic, Sarajevë, Bosnje 2014. Ekspozitë në Plav Hom e kulturës Mali i Zi 2014. Ekspozitë në Sahl Hasheesh, Hurghada, Egjipt 2014.Ekspozitë në Pirot Hom of kulturë Serbi 2013. Ekspozitë në Galerinë Penza, Rusi 2013.Ekspozita Muzeu Kombëtar i Unifikimit, Alba lulia, Romaia 2013. Ekspozitë në Kopshtin Mbretëror, Kopenhagë, Danimarkë 2013.Ekspozita Ndërkombëtare Bienalale e Portreteve INTERBIFEP në Bosnjën e Eercigovina 2013.EkspozitaTuch ”në edicionin e XIII të Artcamp Ndër-Art Ndërkombëtar, në Galerinë Ndër-Arte, Romaia 2013.Ekspozita Ekspozita Hanikahu në Sarajevë, Bosnje 2013.Ekspozita Nju Jork, SH.B.A. - "Inter-Art": Edicioni i 20-vjetorit të Mail Art 2013. Ekspozitë në Galerinë Novi Pazar International Universyti, Mali i Zi 2013. Ekspozitë në qendrën Galeria e Kulturës Leskovac, Serbi 2013. Ekspozitë në Shtëpi të kulturës Vranije, Serbi 2013. Ekspozitë në Nis Gallery Serbia 2013.Galleria Ostraka Ekspozita - Mall Dandy Mega - Kajro, Egypte 2013. Ekspozitë në Centrul Kulturore Liviu Rebreanu Aiud, Rumani 2013. Ekspozitë në Kosovë 2013. Ekspozitë në Universitetin KTO Karatay, Konya, Turqi 2013. Ekspozitë në JW Marriott Hotel Kajro 2013. Ekspozita Ndërkombëtare “Inter Art” Ekspozita Ndërkombëtare, në Parlamentin Evropian, Brussesl, Belgjikë 2013.Ekspozita Sanitätshaus Am Deister, Bennigsen, Gjermani 2013. Ekspozita ndërkombëtare e artit në Galerinë Santarosa Gunsan Kore 2013. Ekspozita Galeria NAR-I A? K - Konya, Turqi 2013. Ekspozitë në Galley Galéria Cit, Bratislava, Sllovaki 2013. Ekspozitë në Hotel Sirius, Prishtinë, Kosovë 2012. Ekspozita Ndërkombëtare e Artit dhe Dizajnit ”në Seul Korea 2012. Ekspozitë në Sharm El Sheikh, Egypte 2012. Ekspozitë në Galeritë e Arteve, Tiranë 2012. Ekspozitë në emidemi ?, Turkkey 2012. Ekspozitë në Galerinë Bostonli në 21 shtator në Izmir, Turqi 2012. Ekspozitë në Castel, Moimirovce, Sllovaki 2012. Hotel Ekspozita Prishtinë, Kosovë 2012.Ekspozita Hamam Prizeren, Kosovë 2012. Galeria Ostraka Ekspozita - Dandy Mega mall - Kajro, Egypte 2012. Ekspozitë në muze Antalia, Turqi 2012. Ekspozitë në kompleksin kulturor në Alhoceima, Marok 2012. Ekspozitë në Universitetin KTO Karatay, Konya, Turqi 2012. Ekspozitë në qendrën kulturore Ruse Rabat, Marok 2012.Ekshibition në Kuvajt 2012. Ekspozitë në Atelier Oosterbosch (Galeria) Amsterdam 2012.EPK, DLUM Galley, Slloveni 2011.Sharm El Sheikh, Egypte 2011. Ekspozita Ndër-Arte në Uashington D.C.U 2011. Ekspozita Solo: Atrium the Haga, Hollandë 2011. Festivali bienal i Galerisë Ndërkombëtare të portretit, vizatimeve tuzla, Bosnje dhe Hercigovina. 2011.Show Hope Your, Lublana, Slloveni 2011.Mozes en aaronkerk te Amsterdam 2011. Ekspozitat e Galerisë Diversiteti & Arti, Amsterdam, Hollandë 2011.Museum Antalya, Turqi 2011. Galeria e Arteve, Sofje, Bullgari 2011.Ekspozita Geshaview Bulgaria 2011. Arti i ekspozitës për zemrën, hannover, Gjermani 2011.Pallati i kulturës Tetovë, Maqedoni 2010.Galeria Berat, Shqipëri 2010. Galeria Aperon Art Plus, Stamboll 2010. Galeria e Torbny, Danimarkë 2010.Art Fair Istanbul, 2010. Të gjithë për paqen - w -afpiaap - sanski / Sarajevo / Bosnje - Hercegovina 2010. Bienalja e Drawings, Muzeu, Rumania, 2010.Artist për rathaus liri Bensberg, Bergisch-Gladbachþ, Gjermani 2010.Art Fair China, qendra e tregtisë botërore Pekin 2010. Fondacioni “Ndër-art”, Rumani, Galeria 2010.Amsterdam Rembrandplei 2010. Kulturel dhe artfestival, Tepecik, Turqi 2010.Koloni Tetov, Maqedoni, Galeria 2010.Louver Paris, Francë 2010.Artist për lirinë galileo-park në Lennestadt Gjermani 2010.Sharm Ell Sheikh, Egjipt 2010.Museum i Portalegre, Portugali 2010.Mannheim, Galerie Bohner, Gjermani 2010.Vigo, financier i klubit, vallo, Galeria e arkitektëve, Palacios, Spanjë 2010.Biennale në Londër Galeria Galeriaard, një ekspozitë grupore e artistëve të zgjedhur nga Bienalja e Chianciano 2009.England 2009. Ekspozita Muzeu Kombëtar Cotroceni Bukuresht, Rumani 2009. Ekspozitë që qarkullon në pak vende të Ballkanit Galeria e Arteve Melenia Bukuresht, Rumani 2009.Biennale e Chianciano, Itali-Muzeu i artit i Chianciano Terme, Itali 2009.Jma Galeria Vjenë, Austri 2008.Private Salon Weert, Hollandë 2008.Paraloni Salloni Kinrooi, Belgjikë 2008.Galeria Drente në hooghalen, Hollandë 2008.Galeria Sigvardson 08. maj Danimarka 2008. Kompleksi Van Munster në Amersfoort Galeria e grupeve Hollandeze 2008.Galeria Sigvardson 02 februari Danimarkë 2007. Procesi i artit Trapani Sicilia Itali Grupi i Galerisë 2006.Stichting Kunstcentrum Weert, grupi Hollandë 2006.Paterkerk Weert, grupi Hollandez i Galerisë 2006.Cigarenfabriek Delft, grupi Galeria Hollandeze 2006.Molenhof, Galeria e grupeve Hollandeze 2005.Paterkerk, grupi Hollandë 2005.Molenhof, Galeria solo në Hollandë 2005.Marziart Hamburg, Galeria e grupeve në Gjermani 2005.Stichting Kunstcentrum Weert solo private 2005. Arsyet për të dashur tokën Muzeu i grupit të Utrecht 2005. Galeria e grupit Molenhof 2004.Rober Schouwburg grupi ose muzeu i Hagës 2004. Grupi ose Muzeu i Vredenburg Utrecht 2004.Arti et amicitiae Muzeu i grupit të Amsterdamit 2004. Solo e rrugës atelie 2004.Kunstuitleen Muzeu i grupit Tienschuur 2003.OBS ‘qeveria graswinkel’ 2003. Solo i rrugës atelie 2003.Kunstuitleen Muzeu i grupit Tienschuur 2003.Fontys përfundon gjykatat e vetme qeveri 2003. Biblioteka publike No qeveria solo Nederweert 2002.St. Kasaforta Teunis Kapele mban jashtë qeverisë solo 2000. Salla e qytetit mbaj qeverinë solo 2000. Kafe kafe e vjetër mbajeni monedhën e vetme private 1999.Molenhof mbaj Galerinë solo 1997. Duurstede District of Wourat hëngri Galeria solo 1997. Kisha rurale abc-old një grup apo Galeria 1997.Kisha e grupit Utrecht ose Galeria 1997.Buurthuis qeveria e grupit Utrecht 1997. Grupi ose Galeria e Kursit Utrecht 1996.FNV vetëm qeveria e Utrecht 1996.EKKO solo qeveritare e Utrecht 1996. Qendra e hyrjes qeveria e grupit të Utrecht 1996.Në rrethin Wommat Duurstede hëngri Galeria solo 1996. Galeria solo e kishës së Urechtit 1996.Park syri në qeverinë tashmë të grupit të Utrecht 1996. Galeria e vetme Triumfatokerk Utrecht 1995. Qendra e Ndihmimit vetëm qeveria e Utrecht-it 1993. Grupi i Galerisë së Vjetër Suedi 1993. Solo e qeverisë bankare Unaryd Sweden 1992.Shtëpi e kulturës Shtimje kosovare solo 1991.Tatori i panairit Grupi Prishtinë i Kosovës 1990.XVII panair Galeria e grupit të Prishtinës kërcen 1990.Në vjeshtë 16de Biennale Group Pristine Kosovo 1988.Shtëpi e kulturës Shtimje solo kosovare 1987.VII Biennale Drawing Pristine grupi i Kosovës 1985. Galeria e Privatisë Grupi Prishtinë i Kosovës 1984.Galleria e Panairit të Vjeshtës Grupi Prishtinë i Kosovës 1984. Galeria e Fairit Grupi Prishtinë i Kosovës 1983.Sarajevo Galeria ish - grupi Jugosllavisë 1983. Grupi i ish-Jugosllavisë Galeria Zagreb 1983. Grupi Galeria e ish-Jugosllavisë 1983. Galeria e Privateve grupi Ferizaj 1982.Zef Kolombi Galeria Ferizaj Grupi i Kosovës 1981.Zef Kolombi Galeria Ferizaj Grupi i Kosovës

Skeda:Libri i Artit Figurativ sgfhhjjjhdhgk.jpg
Libri Geniusit

Publikimi

2019.Antologjia Universale "KORSI E HAPUR" 4 2014.Book: Biennals World Masters Taza Programi 2014.TV- Penza, Rusi 2014. Libri: Antologji e Poezisë 2014 2014. Saguenay, Qubec, Kanada, gazetë 2013. "PINRMBAJTJA E VITIT 2013 LNPSHA" Pegasus "SHQIPRI. 2013.Book: nga Banush Imeri Mësuesi që la gjurmë në arsim 1955 - 2012 - di emra në Shtime. 2013.Kërkoni: nga Eriola Azizoli Ekspres 2012. Juria gënjeu ekspozitat ndërkombëtare në Oman 2012 Nga: Erjola Azizlolli Expres, botim Libri 2012: Arti i botës ”ngaKaterina Theofili 2012 Gazeta Faruk Tasholli Bota Sot Rishikimi i 2011 nga Ina Eskes MA i historisë së Artit 2011 Ese Kritike, Libri: nga Remzi Limani 2010 kritik arti egjiptian: Talaat Tbdul Aziz Intervistë për vitin 2010: Michele Andree Rishikimi i vitit 2010 nga Remzi Limani Intervistë për vitin 2010: nga Natasha Gunn Libri gjenial i vitit 2009 2008 Gazeta Tirsdag 29.januar Lajmet e qershorit 2006 saktësisht Albart 2006 gazeta maj Bota Sot diasporë 2006 Maj gazeta Zëri diasporë 2006 gazeta maj Lajmi 2006 gazeta maj Bota Sot diasporë 2006 gazeta maj Bota Sot 2006 Mars gazeta Zëri diasporë Shkurt 2006 gazeta Bota Sot diasporë Shkurt 2006 gazeta Zëri diasporë Lajmet e janarit të vitit 2006 saktësisht Albart 2006 janar 1. lajme saktësisht Albart 2006 janar 2.news saktësisht Albart Dhjetor 2005 gazeta Zëri diasporë 2005 Tineke Prins Dhjetor Libri tullë degë këndojnë për jeshile Lajmet e së dielës në gazetën e nëntorit 2005 Tetor 2005 lajmet saktësisht Albart 2005 tetor gazeta Zëri diasporë 2005 tetor gazeta Bota Sot Gazeta e Shtatorit 2005 Hamburg Abendblatt 2005 gazeta gusht Hoheluftbrucke 2005 gazeta gusht Hamburg live 2005 gusht gazeta Zëri diasporë Gusht 2005 lajmet saktësisht Albart 2005 Korrik gazeta Epoka e re 2005 gazeta korrik Land van Weert 2005 korrik gazeta Trumpet 2003 Korrik gazeta Koha Ditore Gazeta Fontys korrik 2003 Gazeta Prill 2003 Trumpet 2003 dokumentacioni dhe informacioni i qendrës së themelimit Gazeta Fontys 2003 Mars Albumi i Librit të Prillit 2003 Artium 2002 gazeta e vendit Dhjetor 1999 gazeta e përditshme Limburger 1999 Nëntori Televizioni Televiziv i Kosovës vazhdon intervistën 1997 Broshurë Profesioni rondje kulturore Reportazhe 1996 Televizioni Utrecht Fletushkë profesioni e shkurtit 1996 kulturore 1996 Mars Radio lanë të parën e djathtë 1996 Gazeta Utrechts nieuwsblad Reportazh 1995 Televizioni Televizion Mars Hollanda 2 Reportazh 1995 Televizioni Televizion Mars Hollanda 2 1994 Libri Drite ne Lirikum 1990 Gazeta Rilindja 1987 gazeta qershor Rilindja 1983 Gazeta Rilindja 1983 Gazeta Zëri i Rinis 1982 tetor gazeta Rilindja 1982 Gazeta Zëri i Rinis