Përgatitje e trahanasë së gatshme (e gatuar)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Në tenxhere shkrijmë gjalpin, hedhim trahananë dhe e skuqim lehtë, hedhim ujin e nxehtë, e përziejmë që të mos bëhet kokrra, shtojmë djathë të thërrmuar ose shëllirë me thërrmija djathi dhe e ziejmë 10 minuta.

Serviret e ngrohtë.

Përmeti p.sh. e bën me qepë të skuqura e salcë: disa krahina me cigaridhe të dhjamosura të bagëtive. Trahanaja përgatitet dhe me zierje, pa e kaurdisur, hidhet buka dhe përvëlohet me yndyrë.

Për 4-5 veta :

  • trahana : 5 lugë gjelle,
  • gjalpë : 2 lugë gjelle ,
  • djathë : 3 lugë gjelle,
  • ujë : 1 l.

Kur ka shëllirë hidhet gjysma e sasisë së ujit.