Përmbytja në Maqedoni, 2016

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Në gusht 2016, disa stuhi të rënda shiu goditën pjesët perëndimore dhe veriperëndimore të Republikës së Maqedonisë. Më 6 gusht 2016, një stuhi me erëra të forta dhe përmbytje goditi Shkupin dhe pjesët perëndimore të Republikës së Maqedonisë, duke lënë të paktën 21 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur apo të zhdukur.[1][2]

Ngjarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Reagimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]