Përmendorja e LNÇ

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Permendore e LNÇ
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Ramjan, Viti, Kosovë
Ndërtuar Shek. XX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 943/67
Nr. i referencës 2746

Permendore e LNÇ është një monument i trashëgimisë kulturore në Ramjan, Viti, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër 943/67.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]