Pajtim Badalli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pajtim Badalli
Të dhënat personale
Emri i plotëPajtim Badalli
Data e lindjes (1991-12-22) 22 Dhjetor 1991 (29 vjeç)
Vendi i lindjesZvicër
Gjatësia1,84 m (6 ft +12 in)
PozicioniPortier
Informacionet për klubin
Klubi aktualKS Teuta
Numri30
Karriera në rini
2005–2010FC Lugano
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2010–2011FC Chiasso1(0)
2011-2014FC Lugano1(0)
2014-KS Teuta0(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Pajtim Badalli ka lindur me 22 dhjetor 1991 ne Fraifel. Ai është portier i skuadrës Fc Chiasso ne Ligen e Dyte Zvicerane. Ai me herët ka luajtur ne skuadrën e Fc Luganos,ndërsa ne qershor te 2010 u transferua te Fc Chiasso. Është Kosovar me nënshtetësi Zvicerane.