Palamós

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Palamós
Komunë
noform
View of Palamós from the beach of Sant Antoni de Calonge
Stema_figura
Vendndodhja
Palamós is located in Spanjë
Palamós
Palamós

Koordinatat: 41°51′V 3°8′L / 41.850°V 3.133°L / 41.850; 3.133

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.89 km2
Lartësia 30 m (m.n.d.)
Popullsia 30968 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Catalan: Palamosí (m) Palamosina (f)
Zona Kohore UTC+1


Palamós është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Palamós ka 30968 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13.89 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]