Palencia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Palencia
Flamuri i Palencia
Stema zyrtare e Palencia
Popullsia
 • Gjithsej80.649 (2.013)
Emri i banorëvePalentino, na.
Faqja zyrtarewww.aytopalencia.es

Palencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierra de Campos, të provincës Palencia, në Castile dhe León. Palencia ka 80649 (2013) banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 94.71 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]