Palindromi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Palindromi është një fjalë ose fjali e cila ka kuptim dhe që lexohet njësoj nga majtas-djathtas dhe nga djathtas-majtas. Një shembull i tillë është fjalia: