Pallejà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pallejà
Komunë
noform
Castell de Pallejà
Stema_figura
Vendndodhja
Pallejà is located in Spanjë
Pallejà
Pallejà

Koordinatat: 41°25′27″V 1°59′52″L / 41.42417°V 1.99778°L / 41.42417; 1.99778

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Baix Llobregat
Kryetari i Bashkisë Ismael Àlvarez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.23 km2
Lartësia 41 m (m.n.d.)
Popullsia 11011 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 25′ 27″ Veri

1° 59′ 52″ Lindje


Pallejà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Llobregat, të provincës Barcelona, në Katalonia. Pallejà ka 11011 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.23 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]