Jump to content

Pamela Geller

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Pamela Geller
U lind në14 qershor 1958 [1]
ShtetësiaAmerikane
ProfesioniAktiviste politike, Komentatore
OrganizataFreedom Defense Initiative

Pamela Geller (lindur më 14 qershor 1958) është një aktiviste politike dhe komentatore amerikane.[2] 

Ajo është e njohur për qëndrimet kritike ndaj Islamit radikal dhe vet-përshkruhet si një kundërshtare e Islamit politik. [3]


Veprat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Libra
  • The Post-American Presidency: The Obama Administration's War on America[lidhje e vdekur], Pamela Geller with Robert Spencer, (Simon & Schuster, qershor 2010) ISBN 978-1-4391-8930-6
  • Stop the Islamization of America: A Practical Guide for the Resistance. WND Books. 2011. ISBN 9781936488360. {{cite book}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  • Freedom or Submission: On the Dangers of Islamic Extremism & American Complacency, Pamela Geller, (CreateSpace Independent Publishing Platform, 3 prill 2013) ISBN 978-1-4840-1965-8

Referime dhe shënime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Barnard, Anne; Feuer, Alan (October 8, 2010). "Outraged, and Outrageous". The New York Times.
  2. ^ Elgot, Jessica (20 qershor 2013). "Pamela Geller, Robert Spencer To Speak At EDL Rally In Woolwich, Campaigners Call For UK Entry Ban". The Huffington Post. London. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ Davidson, Terry (1 maj 2013). "York Regional Police threaten rabbi's role as chaplain over Pamela Geller speech". Toronto Sun. Marrë më 5 maj 2013. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)