Panço Minov

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Panço Minov (maqedonisht: Панчо Минов; i lindur më 21.8.1958, në Kavadar) është një politikan maqedonas nga Maqedonia. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Panço Minov kandidoj si pjesë e OQM-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.[1]

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ "Panço Minov". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Marrë më 23 qershor 2017.