Jump to content

Pantera roze 2

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Pantera roze 2 (The Pink Panther) është një film amerikan nga Shawn Levy (2006).

  • Emily Mortimer si Nicole Nuveau-Clouseau - E dashura e Clousau e me pas gruaja
  • Andy García si Inspector Vicenzo Brancaleone - Një biznesmen italian qe i bashkohet skuadrës se ëndrrave.
  • Alfred Molina si shef inspektor Randall Pepperidge - Nje inspektor Britanik qe i bashkohet skuadres se ëndrrave dhe ve bast se nëse Clouseau e zgjidh ceshtjen ai do te dale me fustan si një vajze për një dite, gjë qe ai e bën.
  • Aishwarya Rai si Sonia Solandres - Eksperte e kriminologjise dhe e dashura e Tornados. Praktikisht fajtorja.
  • Yuki Matsuzaki si Kenji Mazuto - Nje gjeni japonez qe i bashkohet skuadrës se ëndrrave.
  • Lily Tomlin si Mrs. Yvette Berenger - Nje mesuese e "SJELLJES". Ajo i meson Clouseau se si duhet te sillet.
  • Johnny Halliday si Laurence Milkin - Tornado i cili me pas u vra nga Sonia. Hajduti i shume gjerave te cmuara
  • Jeremy Irons si Alonso Avellaneda - Njeriu qe skuadra e enderrave e nxjerr si te dyshuarin e pare