Paola Pezzo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Paola Pezzo

Paola Pezzo (lindi më 8 janar 1969) është çikliste italiane. Në vitin 1996, ajo fitoi medaljen e artë në lojërat olimpike në Atlanta, Georgia. Ajo poashtu ka fituar medaljen e artë në Sydney. Ajo fitoi kampionatin e çiklistave në vitin 1993 dhe 1997.