Paradela, Lugo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Paradela
Komunë
Stema_figuraBandera de Paradela.png
Vendndodhja
Paradela is located in Spanjë
Paradela
Paradela

Koordinatat: 42°58′V 7°57′P / 42.967°V 7.950°P / 42.967; -7.950

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca Lugo
Qarku Sarria
Kryetari i Bashkisë José Manuel Mato Díaz (2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 121.12 km2
Popullsia 2193 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Paradelense
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare www.paradela.es/gl

Paradela është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sarria, të provincës Lugo, në Galicia. Paradela ka 2193 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 121.12 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]