Paradise Oskar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Paradise Oskar
Da Da Dam.jpg
Të dhëna
Emri i lindjesAxel Ehnström
Data e lindjes (1990-08-23) 23 Gusht, 1990 (31 vjeç)
PrejardhjaFinlanda Finlanda Kirkkonummi,Finlandë.
ZhanretPop
ProfesionetKëngëtar
InstrumentetGitare,Vokal,Piano
Vitet aktive2011-
Shtëpitë diskografikeUniversal
Bashkëpunimet?

Axe lEhnström (lindur më 23 tetor 1990 në Kirkkonummi, Finlandë) dhe i njohur mirë si Paradise Oskar emrin e tij fazën e Parajsës, është një finlandez me Origjin Suedeze. Ai përfaqësoi Finlanden në Festivali Evropian i Këngës 2011Düsselldorf me këngën "Da Da Dam".

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Origjina[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]