Kirkkonummi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Kirkkonummi është një vendbanim i vogël, më konkretisht një qytet vogël dhe komunë në Finlandë. 75% popullsisë është finlandez dhe 19% suedez.