Nurmijärvi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nurmijärvi
Nurmijärven kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Nurmijärvi is located in Finlanda
Nurmijärvi
Nurmijärvi
Vendndodhja e Nurmijärvi në Finlandë

Koordinatat: 60°28′V 24°48.5′L / 60.467°V 24.8083°L / 60.467; 24.8083

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Uusimaa
Provinca Finlanda Jugore
Kryetari i komunës Kimmo Behm
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 367.24[1] km2
Popullsia 41880[2] banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1605
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.nurmijarvi.fi


Nurmijärvi (finlandisht: Nurmijärven kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Jugore, dhe është pjesë e rajonit Uusimaa.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali origjinali më 3 mars 2016. Marrë më 17 korrik 2015.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]