Kauniainen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kauniainen
Kauniaisten kaupunkiGrankulla stad
Qytet
noform
Villa Junghans in Kauniainen
Stema_figura
Vendndodhja
Kauniainen is located in Finlanda
Kauniainen
Kauniainen
Vendndodhja e Kauniainen në Finlandë

Koordinatat: 60°13′V 24°44′L / 60.217°V 24.733°L / 60.217; 24.733

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Uusimaa
Provinca Finlanda Jugore
Kryetari i komunës Torsten Widén
Të dhëna të tjera
Themelimi 1920
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.kauniainen.fi

Kauniainen (finlandisht: Kauniaisten kaupunkisuedisht: Grankulla stad), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Jugore, dhe është pjesë e rajonit Uusimaa.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]