Raseborg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Raseborg
Raseborgs stad Raaseporin kaupunki
Qytet
noform
Castle of Raseborg
Stema_figura
Vendndodhja
Raseborg is located in Finlanda
Raseborg
Raseborg
Vendndodhja e Raseborg në Finlandë

Koordinatat: 59°58.5′V 23°26′L / 59.9750°V 23.433°L / 59.9750; 23.433

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Uusimaa
Provinca Finlanda Jugore
Kryetari i komunës Mårten Johansson
Të dhëna të tjera
Themelimi 2009
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.raseborg.fi


Raseborg (suedisht: Raseborgs stad finlandisht: Raaseporin kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Jugore, dhe është pjesë e rajonit Uusimaa.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]