Pornainen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pornainen
Pornaisten kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Pornainen is located in Finlanda
Pornainen
Pornainen
Vendndodhja e Pornainen në Finlandë

Koordinatat: 60°28.5′V 25°22.5′L / 60.4750°V 25.3750°L / 60.4750; 25.3750

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Uusimaa
Provinca Finlanda Jugore
Kryetari i komunës Hannu Haukkasalo
Të dhëna të tjera
Themelimi 1869
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.pornainen.fi

Pornainen (finlandisht: Pornaisten kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Jugore, dhe është pjesë e rajonit Uusimaa.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]