Vihti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vihti
Vihdin kunta
Komunë
noform
A grain field in Vihti
Stema_figura
Vendndodhja
Vihti is located in Finlanda
Vihti
Vihti
Vendndodhja e Vihti në Finlandë

Koordinatat: 60°25′V 24°19′L / 60.417°V 24.317°L / 60.417; 24.317

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Uusimaa
Provinca Finlanda Jugore
Kryetari i komunës Sami Miettinen
Të dhëna të tjera
Themelimi 1867
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.vihti.fi


Vihti( finlandisht: Vihdin kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Jugore, dhe është pjesë e rajonit Uusimaa.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]