Porvoo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Porvoo
Porvoon kaupunki Borgå stad
Qytet
noform
Riverside storage buildings in Old Porvoo
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Uusimaa Lindore
Provinca Finlanda Jugore
Kryetari i komunës Jukka-Pekka Ujula
Të dhëna të tjera
Themelimi ca. 1380
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.porvoo.fi

Porvoo (finlandisht: Porvoon kaupunki suedisht: Borgå stad), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Jugore, dhe është pjesë e rajonit Uusimaa Lindore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]