Karkkila

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Karkkila
Qytet
Vendndodhja
Karkkila is located in Finlanda
Karkkila
Karkkila

Koordinatat: 60°32′V 24°13′L / 60.533°V 24.217°L / 60.533; 24.217

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Uusimaa
Provinca Finlanda Jugore
Kryetari i komunës Minna Karhunen
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3

Karkkila (finlandisht: Karkkilan kaupunkisuedisht: Högfors stad), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Jugore, dhe është pjesë e rajonit Uusimaa.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]