Jump to content

Komunat e Uusimaa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

27 komunat e Rajonit UusimaaFinlandë janë të ndara në 4 nën-rajone:


Nën-rajoni Helsinki[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nën-rajoni Raseborg[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nën-rajoni Porvoo[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nën-rajoni Loviisa[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

External links[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Komunat e Uusimaa – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale