Askola

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Askola
Askolan kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Askola is located in Finlanda
Askola
Askola
Vendndodhja e Askola në Finlandë

Koordinatat: 60°31.7′V 25°36′L / 60.5283°V 25.600°L / 60.5283; 25.600

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Uusimaa
Kryetari i komunës Esko Rautiainen
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 218.03 km2 [1] km2
Popullsia 5108 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1896
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.askola.fi

Askola (finlandisht: Askolan kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën , dhe është pjesë e rajonit Uusimaa.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015". Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali më 11 korrik 2015. Marrë më 15 dhjetor 2015. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]