Mäntsälä

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mäntsälä
Mäntsälän kunta
Komunë
noform
Center of Mäntsälä: Main road
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Uusimaa
Provinca Finlanda Jugore
Kryetari i komunës Esko Kairesalo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 596.1[1] km2
Popullsia 20649[2] banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1585
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.mantsala.fi

Mäntsälä (finlandisht: Mäntsälän kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Jugore, dhe është pjesë e rajonit Uusimaa.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali origjinali më 3 mars 2016. Marrë më 17 korrik 2015.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]