Siuntio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Siuntio
Siuntion kunta Sjundeå kommun
Komunë
noform
St. Peter's Church in Siuntio
Stema_figura
Vendndodhja
Siuntio is located in Finlanda
Siuntio
Siuntio
Vendndodhja e Siuntio në Finlandë

Koordinatat: 60°8′V 24°13′L / 60.133°V 24.217°L / 60.133; 24.217

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Uusimaa
Provinca Finlanda Jugore
Kryetari i komunës Juha-Pekka Isotupa
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.siuntio.fi


Siuntio (finlandisht: Siuntion kunta suedisht: Sjundeå kommun), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Jugore, dhe është pjesë e rajonit Uusimaa.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]