Jump to content

Paranoja (album)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Paranoja
Studio album by
Realizuar1999
ZhanriDance rock, synthpop, pop folk, trip hop
EtiketaORT Records, NOX Music
Nikolai Noskov chronology
Teka (1998) Paranoja I frymë heshtjen (2000)

Paranoja (rusisht: Стёкла и бетон) albumi i dytë nga muzikant rus Nikolai Noskov[1][2]

Lista e këngëve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. "Паранойя" (Paranojë)
 2. "Стёкла и бетон" (Qelqi dhe konkrete)
 3. "Я тебя прошу" (Të lutem)
 4. "Белая ночь" (Nata e Bardhë)
 5. "Снег" (Borë)
 6. "Узнать тебя" (Mëso ju)
 7. "Примадонна" (Primadonë)
 8. "Счастливей сна" (Gjumë të lumtur)
 9. "Я Твой DJ" (Unë jam DJ tuaj)
 10. "Как прекрасен мир" (Çfarë bote e mrekullueshme)

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. ^ "Николай Носков – звезда Русского Радио онлайн". Arkivuar nga origjinali më 21 shtator 2016. Marrë më 16 nëntor 2016. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 2. ^ "Певец меланхолий и паранойи". Arkivuar nga origjinali më 16 shtator 2016. Marrë më 16 nëntor 2016. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)