Paranoja (album)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Paranoja
Studio album nga Nikolai Noskov
Lëshuar më 1999
Zhanri Dance rock, synthpop, pop folk, trip hop
Label ORT Records, NOX Music
Kronologjia e Nikolai Noskov
Teka (1998) Qelqi dhe konkrete (1999) I frymë heshtjen (2000)

Paranoja (Rusisht: Стёкла и бетон) albumi i dytë nga muzikant rus Nikolai Noskov[1][2]

Lista e këngëve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. "Паранойя" (Paranojë)
  2. "Стёкла и бетон" (Qelqi dhe konkrete)
  3. "Я тебя прошу" (Të lutem)
  4. "Белая ночь" (Nata e Bardhë)
  5. "Снег" (Borë)
  6. "Узнать тебя" (Mëso ju)
  7. "Примадонна" (Primadonë)
  8. "Счастливей сна" (Gjumë të lumtur)
  9. "Я Твой DJ" (Unë jam DJ tuaj)
  10. "Как прекрасен мир" (Çfarë bote e mrekullueshme)

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]