Parets del Vallès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Parets del Vallès
Komunë
noform
Kisha Sant Esteve në Parets del Vallès
Vendndodhja
Parets del Vallès is located in Spanjë
Parets del Vallès
Parets del Vallès

Koordinatat: 41°34′30″V 2°14′0″L / 41.57500°V 2.23333°L / 41.57500; 2.23333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Oriental
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.98 km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 34′ 30″ Veri

2° 14′ 0″ Lindje

Faqja Zyrtare www.parets.cat


Parets del Vallès është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Parets del Vallèspërfshinë një sipërfaqe prej 8.98 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]