Parku natyror Fichtelgebirge

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Parku natyror Fichtelgebirge shtrihet në trekëndëshin Sachsen, Çeki dhe BayernGjermanisë. Sipërfaqja e saj është 1020 km².