Paul Gray

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Paul Dedrick Gray (8 prill 1972-24 maj 2010), gjithashtu i njohur si The Pig (Derri) ose nga numri i tij #2, ishte një muzikant Amerikan, më i njohur si Basist, kompozitori kryesor, dhe njëri nga themeluesit e grupit Heavy Metal Slipknot.