Pavel Badea

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pavel Badea
Të dhënat personale
Emri i plotëPavel Badea
Data e lindjes (1967-06-10) 10 Qershor, 1967 (53 vjeç)
Vendi i lindjesCraiova, Rumania
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1983-1992Universitatea Craiova
1992-1995Lausanne Sports
1995-1996Universitatea Craiova
1996-1998Suwon Samsung Bluewings
1998-1999Bellmare Hiratsuka
1999Kashiwa Reysol
2000-2001Avispa Fukuoka
2002Extensiv Craiova
2002-2003Universitatea Craiova
Ekipi kombëtar
1990–1992Flag of Romania.svg Rumania9(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Pavel Badea (lindur më 10 Qershor 1967) është një ish-futbollist rumun.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin rumun ka luajtur 9 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Romania.svg Rumania
Vite Ndeshje Gola
1990 3 1
1991 4 0
1992 2 1
Gjithsej 9 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]