Pavle Bogoevski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Pavle Bogoevski (maqedonisht: Павле Богоевски; i lindur më 14.2.1986, në Shkup) është një politikan maqedonas nga Maqedonia. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Pavle Bogoevski kandidoj i pavarur dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Pavle Bogoevski". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Marrë më 23 qershor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)