Jump to content

Peace Ayisi Otchere

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Peace Ayisi Otchere është një grua nga Gana dhe drejtoresha e parë femër e Bankës Afrikane për Zhvillim. [1] Peace mori arsimin e saj të mesëm në Shkollën e Lartë të Vajzave të Wesley në Cape Coast. [2][3]


Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Wesley Girls celebrates 177th speech day". www.ghananewsagency.org. Marrë më 2016-01-22. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Stratcomm Africa | Esther Cobbah Receives Another Award From Wesley Girls High School". stratcomm-africa.com. Arkivuar nga origjinali më 19 gusht 2017. Marrë më 2016-01-22. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "Wesley Girls High School - Achievement". wesleygirls.edu.gh. Arkivuar nga origjinali më 6 maj 2018. Marrë më 2016-01-22. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)