Peaches (aktore pornografike)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Peaches
Peaches 1.jpg
Ditëlindja:24 shkurt 1984
Vendlindja:Budapest, Hungari
Gjatësia:1.78 m (5 ft 10 in)
Pseudonim(et):Monica, Monica Cute, Judit Rusznyák
Numri i filmave:mbi 40
Peaches (aktore pornografike) at IMDb
Peaches at IAFD
Peaches në EGAFD
Peaches në AFDB
Peaches në Eurobabeindex

Peaches (lindur më 24 shkurt 1984) është një aktore pornografike hungareze.

Ajo hyri në industrinë e pornos në vitin 2003 dhe që atëherë ka luajtur në mbi 40 filma. Ajo performon vetëm vajzë-me-vajzë dhe solo seks në skenat e saja. në vitin 2008 kompania pornografike Viv Thomas B.V. lëshoi një ëeb-faqe Lesbians-At-Home.com, faqe e cila përmbante video pornografike të Peaches dhe të dashurës së saj Gina B. Megjithatë, faqja tani më nuk ekziston. Me sa duket marrëdhëniët kanë qneë të vëna në skenë. (Viv Thomas B.V. kishte zbuluar se të dy modelet gjatë kohes së Lesbians At Home kanë pasur dashnorë.

Çmimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2009 AVN Award e nominuar - Seks skena më e mirë vetëm me femra - Inside Peaches
  • 2009 AVN Award e nominuar - Femra më e mirë e huaj e vitit.
  • 2009 AVN Award e nominuar - Skena më e mirë e solo-seksit - Sticky Fingers