Pendat në Hogosht

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pendat në Hogosht
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Hogosht, Dardanë, Kamenicë, Kosovë
Ndërtuar 1950
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 90

Pendat në Hogosht është një monument i trashëgimisë kulturore në Hogosht, Dardanë, Kamenicë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]