Penn Badgley

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Aktori amerikan, tepër i ri në moshë Penn Badgley ka lindur në v. 1986Maryland. Është i mirënjohur për rolin e tij si Dan Humphrey në serialin për të rinj Gossip Girl dhe në serialin triller psikologjik, You. Gjithashtu, ka luajtur në filmat John Tucker must die, the Stepfather dhe Easy A. Është nominuar disa herë për çmimin si aktori më i ri në kategorinë e të rinjve.