Peraleda de San Román

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Peraleda de San Román
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Peraleda de San Román is located in Spanjë
Peraleda de San Román
Peraleda de San Román

Koordinatat: 39°51′V 5°28′P / 39.850°V 5.467°P / 39.850; -5.467

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Cáceres
Qarku Peraleda de San Román
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 62 km2
Lartësia 470 m (m.n.d.)
Popullsia 316 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Peraleda de San Román është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Peraleda de San Román, të provincës Cáceres, në Extremadura. Peraleda de San Román ka 316 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 62 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]