Peraleda del Zaucejo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Peraleda del Zaucejo
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Peraleda del Zaucejo is located in Spanjë
Peraleda del Zaucejo
Peraleda del Zaucejo

Koordinatat: 38°28′20″V 5°33′30″P / 38.47222°V 5.55833°P / 38.47222; -5.55833

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Badajoz
Qarku Campiña Sur
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 163.7 km2
Lartësia 541 m (m.n.d.)
Popullsia 562 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 38° 28′ 20″ Veri

5° 33′ 30″ Perëndim


Peraleda del Zaucejo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campiña Sur, të provincës Badajoz, në Extremadura. Peraleda del Zaucejo ka 562 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 163.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]