Perihan Savaş

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Perihan Savaş
Perihan Savaş - İşte Benim Stilim 2016.png
Savaş në İşte Benim Stilim më 2016
Informacione personale
Datëlindja 14 qershor 1957
Vendlindja Stamboll, Turqi
Profesioni Aktore, prezantuese
Vitet aktive 1971-
Bashkëshort(ja) Ibrahim Tatlises (m.1971; div.1982)
Yılmaz Zafer (m.1987; vdiq më 1995)
Fëmijë 2

Şerife Perihan (lindi më 14 qershor 1957[1][2]), e njohur si Perihan Savaş, është një aktore turke.

Gjatë karrierës së saj, ajo u shfaq në më shumë se 120 filma. Përveç karrierës së aktrimit, ajo ishte gjithashtu një këngtare dhe prezantuese.[3]

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Serialet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Filmat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Programet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 1993 - Gerçek Kesit
  • 2012 - Çay ve Sempati
  • 2013 - Sağlıcakla
  • 2015 - Perihan'la Sağlıklı Ramazanlar

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Kısa kısa..." Hürriyet (në turqisht). Arkivuar nga origjinali origjinali më 1 korrik 2015. Marrë më 17 prill 2015.
  2. ^ "Baskıdan kurtulmak için 13'ünde evlendi". Posta (në turqisht). 30 mars 2014. Marrë më 6 gusht 2020.
  3. ^ "Perihan Savaş Kimdir?". Sabah (në turqisht). 31 maj 2016. Marrë më 6 gusht 2020.