Peshorja (Monument Kulture)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Peshorja
Lloji Objektet e luajtshme
Vendndodhja Fushë Kosovë, Kosovë
Ndërtuar 1874
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës X033

Peshorja është një monument i trashëgimisë kulturore në Fushë Kosovë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Objekt i luajtshëm", i miratuar me numër .

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]