Jump to content

Petre Shilegov

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Petre Shilegov (maqedonisht: Петре Шилегов; i lindur më 12.6.1969, në Shkup) është një politikan maqedonas nga Maqedonia e Veriut. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Petre Shilegov kandidoj si pjesë e LSDM-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Petre Shilegov". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrë më 23 qershor 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)