Petros Kanakudis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Petros Kanakoudis
Të dhënat personale
Data e lindjes16 prill 1984
Vendi i lindjesSelaniku, Greqi
Gjatësia1,80 m (5 ft 11 in)
Informacionet për klubin
Klubi aktualFC Inter Turku
Numri6
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2001–2003PAOK FC1(0)
2003–2005ILTEX Lykoi F.C.34(0)
2005PAOK FC0(0)
2005–2006Veria F.C.25(2)
2006–2009Asteras Tripoli F.C.69(6)
2009–2010PAS Giannina F.C.16(0)
2010–2011Iraklis FC14(0)
2011–2012Doxa Drama F.C.8(1)
2012Veria F.C.11(0)
2012–2013Platanias F.C.25(1)
2013–2014Apollon Smyrni F.C.17(0)
2014–2015PAE Kerkyra5(0)
2015–FC Inter Turku41(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Petros Kanakoudis (Greqisht: Πέτρος Κανακούδης; lindi 16 prill 1984) është futbollistë ortodoks greqishtfolës. Kanakoudis nënshkroi kontratë një vjeçar në skuadrën finlandeze FC Inter Turku.