Pija joalkoolike

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Një pije pa alkool ose jo-alkoolike, e njohur gjithashtu si një pije e matur, është një version i një pije alkoolike të bërë pa alkool, ose me alkool të hequr ose të reduktuar në pothuajse zero. Këto mund të marrin formën e një pije joalkoolike të përzier ose të birrës joalkoolike dhe janë gjerësisht të disponueshme aty ku shiten pije alkoolike.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]