Jump to content

Pilo Peristeri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Pilo Peristeri (10 dhjetor 1909 - 5 gusht 2009) ishte një politikan dhe funksionar i Partisë së Punës së Shqipërisë.[1]

  1. ^ Robert Elsie (2012), A Biographical Dictionary of Albanian History, I. B. Tauris, fq. 355, ISBN 978-1780764313 {{citation}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)