Pineda Trasmonte

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Pineda Trasmonte
Komunë dhe qytezë
noform
Pamje nga Pineda Trasmonte, 2009
Stema_figuraBandera pineda.jpg
Vendndodhja
Pineda Trasmonte is located in Earth
Pineda Trasmonte
Pineda Trasmonte (Earth)

Koordinatat: 41°54′34″V 3°41′46″P / 41.90944°V 3.69611°P / 41.90944; -3.69611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom 20px  Castile dhe León
Provinca Burgos
Qarku Ribera del Duero
Kryetari i Bashkisë Basi Núñez Angulo (2010)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.17 km2
Lartësia 962 m (m.n.d.)
Popullsia 146 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Raposos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 9349
Koordinatat 41° 54′ 34″ Veri

3° 41′ 46″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.pinedatrasmonte.es


Pineda Trasmonte është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera del Duero, të provincës Burgos, në Castile dhe León. Pineda Trasmonte ka 146 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 28.17 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]