Pisonje

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Pisogne
Italisht : Pisogne
Qytet
noform
Pamje nga Pisonje
Stema_figura
Stema e Pisognes
Vendndodhja
Pisogne is located in Itali
Pisogne
Pisogne

Koordinatat: 45°41′42″V 9°40′12″L / 45.69500°V 9.67000°L / 45.69500; 9.67000

Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Lombardia
Provinca Brescia
Kryetari i Bashkisë Diego Invernici
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 49,23 km2
Lartësia 187 m (m.n.d.)
Popullsia 8,142 banorë
Dendësia 165,39 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Vendasit pisognesi
Zona Kohore UTC+1
Shenjti mbrojtës shën Costanzo
Dita e shenjtit 12 maj
Koordinatat 45° 41′ 42″ Veri

9° 40′ 12″ Lindje