Jump to content

Heridas de amor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Plaget e dashurise)

Heridas de amor, (Plagët e dashurisë) është një telenovelë meksikane e vitit 2006, prodhuar nga Televisa, me protagonistë Jacqueline Bracamontes dhe Guy Ecker.

Premiera e saj ishte me 10 prill deri 22 shtator 2006 me 100 seri.

Prodhimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Historia origjinale : Nora Alemán
  • Kënga hyrjes : “Heridas de amor”
  • Autori : Jorge Avendaño y Ricardo Montaner
  • Intrerpreton : Ricardo Montaner
  • Skenografía : Miguel Angel Mendoza, Diego Lascurain, Omar Balam Rosas
  • Regjizor : Sergio Cataño
  • Producent kryesor : Roberto Hernández

Kuriozitete[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Aktorët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]